Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/jrd/wp-content/plugins/wpml-string-translation/inc/functions.php on line 15
VAT Compliance & Amazon

Od ponad 15 lat świadczymy usługi rozliczania podatku VAT w Polsce na rzecz podmiotów krajowych i zagranicznych. Konieczność rozliczania podatku VAT zachodzi najczęściej w następujących sytuacjach:


– import towarów do Polski,
– składowanie towarów w magazynie w Polsce,
– sprzedaż towarów lub świadczenie usług w Polsce.


W każdym przypadku nasz zespół doradców dokonuje bezpłatnej analizy w celu potwierdzenia, czy istnieje obowiązek rozliczania VAT w Polsce.


Przy świadczeniu usług VAT Compliance & Amazon stawiamy przede wszystkim na rzetelność i przejrzystość prowadzonych rozliczeń oraz na elastyczność i szybkość działania.

JAK MOŻEMY POMÓC?

REJESTRACJA

W JRD jesteśmy specjalistami w zakresie rejestracji do celów VAT. Oferujemy najszybszą rejestrację w Polsce. Większość realizowanych przez nas zleceń kończy się uzyskaniem polskiego numeru VAT w ciągu 2 tygodni od przesłania do nas kompletu dokumentów. Mamy doświadczenie w rejestracji podmiotów z wszystkich krajów UE, a dokumenty w językach obcych nie stanowią dla nas problemu.

✓ Rejestrujemy zarówno spółki, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.
✓ W ramach pakietu Rejestracja VAT wykonujemy wszystkie niezbędne tłumaczenia przysięgłe.
✓ W razie potrzeby przeprowadzamy rejestrację z datą wsteczną.
✓ W przypadku zakończenia działalności podlegającej opodatkowaniu VAT w Polsce wykonujemy również usługę derejestracji.

Uzyskanie numeru VAT za pośrednictwem pełnomocnika jest co do zasady możliwe tylko dla podmiotów z UE. Podmioty spoza UE muszą w tym celu zawrzeć umowę o przedstawicielstwo podatkowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów ze Szwajcarii uruchomiliśmy dodatkową usługę – Przedstawiciel Podatkowy, która zawiera wszystkie elementu pakietu Rejestracja VAT oraz dodatkowo umowę o przedstawicielstwo podatkowe.DLACZEGO JRD?

SZYBKOŚĆ

2 tygodnie to średni czas rejestracji

DOŚWIADCZENIE

ponad 120 wniosków w skali roku

SKUTECZNOŚĆ

100% wniosków rozpatrywanych pozytywnie

ROZLICZENIE VAT

Prowadzimy rozliczenia VAT zarówno na rzecz dużych międzynarodowych koncernów, które przeniosły część swojej działalności do Polski, jak i na rzecz firm małych i średnich oraz pojedynczych przedsiębiorców wykonujących sporadycznie transakcje opodatkowane VAT w Polsce. Posiadamy zautomatyzowane narzędzia pozwalające na obsługę klientów e-Commerce.

W ramach naszych usług przygotowujemy i przesyłamy do urzędów skarbowych wszystkie wymagane przepisami deklaracje i informacje podatkowe, w szczególności:

✓ miesięczne i kwartalne deklaracje VAT (VAT-7, VAT-7K),
✓ informacje podsumowujące (VAT-UE),
✓ jednolite pliki kontrolne (JPK).

Przejmujemy w pełni korespondencję z polskimi organami skarbowymi i służymy pomocą w przypadku ewentualnych kontroli podatkowych.

Wszystkie rozliczenia są sprawdzane pod względem prawidłowości i zgodności z aktualnymi przepisami podatkowymi przez licencjonowanych doradców podatkowych.

Cena za nasze usługi uzależniona jest od ilości i rodzaju transakcji podlegających rozliczeniu w Polsce.


VAT SPRZEDAWCY AMAZON

Sprzedawcy korzystający z platformy Amazon, których towary zostały umieszczone w magazynach w Polsce w ramach programów FBA (Fulfillment by Amazon) są zobowiązani do rozliczania VAT w Polsce.

Specjalnie dla nich stworzyliśmy nową usługę – VAT SPRZEDAWCY AMAZON, która łączy w sobie najwyższe standardy naszych klasycznych usług rozliczeniowych oraz automatyzację procesów pozwalającą na obsługę transakcji e-Commerce.

W ramach naszych usług:

✓ przygotowujemy i wysyłamy deklaracje VAT (VAT-7,VAT-7K),
✓ przygotowujemy i wysyłamy informacje podsumowujące (VAT-UE),
✓ przygotowujemy i wysyłamy jednolite pliki kontrolne (JPK),
✓ weryfikujemy wszystkie numery VAT-UE w systemie VIES,
✓ składamy wnioski o zniesienie progu sprzedaży wysyłkowej,
✓ aktualizujemy dane w wykazie podatników VAT (tzw. biała lista),
✓ przejmujemy w pełni korespondencję z organami podatkowymi.


Dodatkowo zapewniamy stały kontakt z niemieckojęzycznym lub anglojęzycznym doradcą podatkowym, który pomoże wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

INTRASTAT

Obrót towarów pomiędzy Polską a innymi krajami UE oprócz konieczności rozliczania VAT wiąże się ponadto z obowiązkiem statystycznym.

Podmioty, które w ciągu roku dokonują przywozu towarów do Polski o wartości netto powyżej 4.000.000 PLN lub dokonują wywozu towarów z Polski o wartości powyżej 2.000.000 PLN muszą składać deklaracje Intrastat.

W ramach naszych usług:

✓ ustalamy czy progi Intrastat zostały przekroczone,
✓ przeprowadzamy rejestrację w systemie celnym,
✓ pomagamy zgromadzić niezbędne dane o obrocie towarami,
✓ przygotowujemy i wysyłamy elektronicznie deklaracje,
✓ reprezentujemy przed organami celnymi.Cena usług Intrastat uzależniona jest od ilości transakcji podlegających obowiązkowi statystycznemu oraz formatu udostępnienia danych.MASZ PYTANIA? CHCESZ SKORZYSTAĆ Z NASZEJ OFERTY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!